Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA MASKE DAĞITIMI

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA MASKE DAĞITIMI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kendi imkânları ile ürettiği maskelerin dağıtımına devam ediyor. Bu kapsamda, hafta sonu yürüyüş yapmak için sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıtımı yapıldı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında Bilim Kurulunun kararı ile İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı, Pazar günü saat 11.00 -15.00 arasında esnetildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri de bu kapsamda sokağa çıkıp yürüyüş yapan ve temiz hava alan 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıttı. Vatandaşlar, kendilerine ücretsiz olarak ulaştırılan maskelerden son derece mutlu olduklarını belirterek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür etti.

Başkan Kadir Albayrak’ın talimat ve yönlendirmesiyle Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yürüttüğü mücadele kapsamında doğru materyalleri kullanarak üretilen maskelerin dağıtımı aralıksız sürüyor. Bugüne kadar tüm ilçelerde gerçekleştirilen dağıtımlarda toplam 600 bin maske vatandaşlara ücretsiz bir şekilde ulaştırıldı, ulaştırılmaya da devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test