Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“BELEDİYE BAŞKANINI SÖZDE DEĞİL ÖZDE ATATÜRKÇÜ OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

“BELEDİYE BAŞKANINI SÖZDE DEĞİL ÖZDE ATATÜRKÇÜ OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenine katılmayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e tepki gösterildi.

 

CHP İlçe Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Özellikle seçim döneminde ailesinin Selanik göçmeni ve Atatürk’ün hemşerisi olduğu vurgusunu yapan, Selanik’e gidip gelirken ayakkabı eskiten Cüneyt Yüksel’i, Sözde değil özde de Atatürkçü olmaya ve en azından milli bayramlarda Atatürk büstüne çelenk koymaya davet ediyoruz.” denildi.

 

“YÜKSEL’İN NE YAZIK Kİ TÖRENE KATILMADIĞINA ÜZÜLEREK TANIK OLDUK”

 

AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in eleştirildiği açıklamada; “Ulu Önderimiz Halaskargazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve bir avuç silah arkadaşının tüm zorluklara ve tehlikelere rağmen Samsun’a çıktığı ve Türk Milletinin üzerindeki ölü toprağını sıyırarak, milli mücadele ateşini yaktığı kutlu günün 103’üncü yıldönümünü, gururla ve coşkuyla kutladık. Özellikle son iki yıldır, Corona salgını da bahane edilerek yurdumuzda resmî bayramların sönük kutlandığı ve adeta bu durumun devlet yetkilileri eliyle alıştırılmaya çalışıldığı günlerde, halkımızın böylesi gurur verici milli günleri unutmadığını ve coşkuyla kutladığını gördük. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında güzel ilçemizde de; Meclis’te Üyesi bulunan siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri ile bazı bürokratların dar kapsamlı katılımıyla Valilik binası önündeki Atatürk büstüne, çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu. İl Spor Müdürlüğü koordinatörlüğünde icra edilen bu resmî törene; İlçe Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’in, ne yazık ki geçmiş yıllardaki alışkanlıklarına devam ederek katılmadığına üzülerek tanık olduk.  Konu Atatürk veya milli bayramlar olunca, icra edilen törenleri locadan izlemeye alışık olan kültürden geldikleri için mi, salgın hastalık bulaşma korkusuyla mı, yoksa törenden daha önemli işleri olduğu İçin ml katılmadıklarını bilemiyoruz. Ancak, temsil ettikleri görüşün taşıdığı sahte Atatürkçülük ve milliyetçilik maskesinin, bugün bir kez daha düştüğüne eminiz. Seçim söylemlerinde yüreği vatan, bayrak ve Atatürk sevgisiyle dolu olan vatandaşlarımızın bu duygularını kullanma yolunda olanları, böylesi milli günlerde icra edilen törenlerde de meydanlarda görmeyi arzu ediyoruz. Özellikle seçim döneminde ailesinin Selanik göçmeni ve Atatürk’ün hemşerisi olduğu vurgusunu yapan, Selanik’e gidip gelirken ayakkabı eskiten Cüneyt Yüksel’i, Sözde değil özde de Atatürkçü olmaya ve en azından milli bayramlarda Atatürk büstüne çelenk koymaya davet ediyoruz.  Bizler milletçe yaşadığımız zorlu günlerde, vatandaşlarımızın, siyasi temsilcilerini bir arada ve birlik içerisinde görerek mutlu olacağını biliyoruz. Her fırsatta birlik ve beraberlik vurgusu yapmaya çalışanların milletimiz için böylesine özel bir günde nereye saklandığını merak ediyoruz. Sosyal medyada taş kırıcının başında veya deniz kenarında kirlilik ölçümü yaparken görüntü vererek pirim yapmaya çalışanları, milli bayramlarda da aynı coşkuyla meydanlarda ve halkımızın yanında görmek istiyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Ulusunun vazgeçilmez lideri Atɑtürk’ü, Bandırma Vapurundaki kahramanları, vatan ve millet için canlarını ortaya koyun tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test