Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“Bu mafya ve çete düzenine son vereceğiz”

“Bu mafya ve çete düzenine son vereceğiz”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik kamuoyunda tartışma yaratan tehditkâr mektupla ilgili CHP’nin tavrından ödün vermeyeceğini belirterek; “Genel Merkezimizce hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılan 2. Yüzyıla çağrı beyannamesi 2. Madde 3. fıkrada açıklandığı şekliyle toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir. “diye konuştu.

“BU UĞURDA HER BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRIZ”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Kılıçdaroğlu’nu hedef alan mektubu hayretle karşıladıklarını belirterek; “ Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında; “Mafya liderlerinin, uyuşturucu kaçakçılarının serbest bırakıldığını ancak düşünce suçlularının hapsedildiğini” ifade eden konuşması sonrasında; organize suç örgütü lideri suçlamasıyla cezaevinde yatarken, iktidar destekçisi bir parti liderinin açıklamaları sonrasında alelacele yapılan infaz düzenlemesiyle tahliye olan bir mafya bozuntusunun, genel başkanımızı hedef alan mektubunu, sosyal medya hesabından yayınlamasını hayretle ve üzülerek takip ettik. Genel Merkezimizce hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılan, 2. Yüzyıla çağrı beyannamesi 2. Madde 3. Fıkrada açıklandığı şekliyle; “Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir. Partimizin 37. Kurultayında ilan ettiğimiz gibi egemenliğimizi hiçbir surette; hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakmayacağız. Kendisini tek başına millet olarak, tek başına devlet olarak görenlerle mücadele edeceğiz. Cumhuriyetimizin üzerinde kurulmak istenen hiçbir vesayeti kabul etmeyeceğiz. Bu uğurda her bedeli ödemeye hazırız. “dedi.

“CHP GENEL BAŞKANINI TEHDİT ETMEK, MİLYONLARI TEHDİT ETMEKTİR”

“Cumhuriyet Halk Partisi kabadayılara pabuç bırakacak bir parti değildir” diyen CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın; “ Türkiye siyasi tarihinde bir ilk olan bu olay, mevcut iktidarın ülkemizi 18 yılda nerelere getirdiğini gözler önüne sermektedir. Atatürk’ün partisi olan asırlık Cumhuriyet Çınarı partimiz neferi olarak bizler; mafya bozuntularına, sözde kabadayılara asla pabuç bırakmayız. Genel Başkanımıza nereden ve kimden gelirse gelsin hiçbir tehdidi kabul etmeyiz. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve MHP lideri Sayın Bahçeli’nin bu durumu tasvip etmeyeceklerine inanmak istemekle birlikte, serbest bırakılan ve beslenen bu mafya bozuntusunun açıklamaları hakkındaki değerlendirmelerini merak ediyoruz.  CHP’nin Genel Başkanı’nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Siyasete düşen bu gölgenin sorumlusu; mafya babalarına bu şekilde konuşma imkanı veren düzendir, özellikle af İçin uğraş veren Cumhur ittifakının liderlerinden Devlet Bahçeli’dir, İçişleri  bakanıdır, iktidardır. Bu düzeni yaratanlar ve savunanlardır.  Ülkede mafya babası diye anılan ve insana saygısı olmayan bir şahsiyetin milyonları temsil eden ana muhalefet lideri hakkında “Akıllı ol” ifadesini kime güvenerek sarf ettiğini Yüce Milletimizin takdirine bırakıyoruz. “diyerek sözlerini tamamladı

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test