Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“Çiftçi kan ağlıyor”

“Çiftçi kan ağlıyor”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Enez Kaplan, Tarım ve Orman Bakanına Trakyalı çiftçilerin sorunları ile ilgili yazılı soru önergesi verdi.

“BORÇLAR ÜÇ KATINA ÇIKTI!”

Başta Tekirdağ olmak üzere Trakya Bölgesinde geçimini sağlayan çiftçilerin döviz kurunun artmasından dolayı ve sürekli yapılan zamlarla birlikte borçlarının 3 katına çıktığını belirten Kaplan, çiftçilerin maddi ve manevi olarak zor durumda bulunduklarını belirtti.

 

Kaplan, “Tarıma bu kadar elverişli topraklarda devlet teşvikinin düşük olması, yurt dışından sürekli olarak ithal edilen tarım ürünleri ve ithal edilen tarım ürünlerinin gümrük vergisinin sıfırlanmasıyla Tekirdağ ve Trakya Bölgelerindeki çiftçilerimiz kan ağlamaktadır” dedi.

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Enez Kaplan, verdiği soru önergesi ile,

1-Tekirdağ ve Trakya Bölgesindeki çiftçilerin borçlarıyla ilgili af çıkarmayı düşünüyor musunuz?

2-Çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili Bakanlığınız tarafından herhangi bir çalışma yapılıyor mu?

3-Borç yapılandırmaları ile ilgili Devlet bankalarıyla ortak bir çalışmanız var mı?

4-Sürekli zamlanan tohum, ilaç, mazot ve gübre gibi girdilerin fiyatlandırmalarında çiftçilerimize verilen desteği artırmayı düşünüyor musunuz?

5-2002-2020 yılları arasında tarım arazisi olarak edilen alanlarda azalma olmuş mudur? Olmuşsa bu azalmanın sebepleri nelerdir? Çiftçiler neden tarlalarını ekmekten vazgeçmiştir? Sorularının yanıtlanmasını istedi.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test