Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI DİNLEDİLER

ÇİFTÇİNİN SORUNLARINI DİNLEDİLER

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, çiftçilerin sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi İnegöl İlçe Başkanlığı Ziraat Odasını ziyaret etti.

İlçe başkanı Kemal Torun ve beraberindeki yönetim, vekil Orhan Sarıbal  ile birlikte başta ziraat odası ve oradan da  Kulaca Köyü’nde ayçiçeği üretimi yapan çiftçileri ziyaret ettiler. Ayçiçeği yetiştiriciliği ve tarımla uğraşan halk dinlendi. Ziraat odası başkanı beraberinde ayçiçeği üreticileri ve İnegöl alası adlandırılan  çerezlik ayçiçeği üreticileri dertli. CHP’li vekil çiftçinin dertlerini dinledi ve konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kulaca Köyü Kalkınma Kooperatifi ziyaret edilip bilgi alış verişi de bulunuldu. Köylülerin sorunları ile ilgili yapılan açıklamada; “tarımda girdilerin Yüksek  oluşu bizlerin çalışma alanını daraltıyor günden güne zirai araç ve gereçlerde  fiyatlar yerinde durmuyor. Dün aldığını bugün alamıyorsun. Zümrüte vergi yok ama aycekirdeginde vergi var. özel tüketim vergisi tamamen kaldırılsın bizlerin sırtında yüktür. Başta mazot ve zirai araç gereçler ve zirai krediler, tarım kredi  kooperatif faizleri çiftçiyi zor durumda bırakıyor vatandaş traktörünü satıyor tarlasını satıyor borcunu ödemek için. “denildi.

Köylüyü ve çiftçileri dinleyen Bursa millet vekili Orhan Sarıbal ve beraberinde İnegöl CHP ilçe yönetim kurulu başkanı Kemal Torun dertleri dinleyip notlarını aldı.

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test