Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

Gazeteci Dikmen Dijital Dünya Çalıştayına Katıldı

Gazeteci Dikmen Dijital Dünya Çalıştayına Katıldı

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen ‘Dijital Dünya Çalıştayı’ Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde geçekleşti. Çalıştaya çok sayıda seçkin davetlinin yanı sıra İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de katıldı.

Dijital Dünya Çalıştayı İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşti. Üç oturum olarak düzenlenen çalıştayı Yönetim Kurulu Başkanlığını Sinan Burhan’ın yaptığı Anadolu Yayıncılar Derneği düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından desteklenen çalıştaya Türkiye’nin her ilinden bir yayıncı katılım gösterdi. Yayıncılıkta gelinen nokta ve dijital dünyada Türkiye’nin yerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu çalıştaya Türkiye’nin yakından tanıdığı Habertürk ana haber sunucusu Veyis Ateş, Star TV Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik, Medya Derneği Genel Başkanı Ekrem Kızıltaş gibi isimlerin yanı sıra Netflix, Exxen, Bein Medya, Blu TV, Türk Telekom, Yaay iletişim, Bip İletişim, Dedi İetişim, BTK’dan üst düzey temsilciler de katıldı.

Her ilden bir temsilci yayıncının katıldığı Dijital Dünya Çalıştayı’na Tekirdağ’dan da Pusula Gazetesi ve Toprak Dergisi Sahibi Özkan Dikmen davet edildi.

Yayıncılıkta gelinen son durumun ele alındığı oturumlarda Türkiye’nin dünya ile dijital rekabeti masaya yatırıldı. Özellikle Netflix’in Türkiye ofisini açtıktan sonra dünya üzerindeki Türk dizi ve filmlerinin ülke tanıtımına önemli katkısı olduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalarda ise bu dizi ve filmlerin bir kısmının dünyanın çeşitli ülkelerinde artık alt yazısız izlendiğini ve Türkçeye olan ilginin de artığına dikkat çekildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test