Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

İFTİRALARA CHP’DEN BELGELİ YANIT

İFTİRALARA CHP’DEN BELGELİ YANIT

İHALE BELGELERİ MECLİSE SUNULDU

Marmaraereğlisi Belediyesi Temmuz Ayı meclis toplantısında, CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz, meclise sunduğu belgelerle CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan hakkında Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın  attığı tüm iftiraları ve asılsız karalamaları çürüttü.

CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz’ın meclise sunduğu belgeler iftiraları ortaya çıkarırken, Belediye Başkanı Ata’nın CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz’ın sunduğu belgelere ve fotoğraflara cevap verememesi ise dikkatlerden kaçmadı.

KONUŞMANIN KAYDA ALINMASINI ENGELLENDİ

Belediyenin resmi kanallarından (facebook vb.) canlı yayın yapılmayan meclisi halkın görmesi adına CHP’li gençler canlı yayın yaptı, ancak Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın doğrudan temin yalanını ve açıklayamadığı tamiri yapılan araçlar ile ilgili CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz’ın konuşması sırasında Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek tarafından zabıtaya verilen emirle canlı yayın engellendi.

“TAMİRİ YAPILAN TÜM ARAÇLARI HALA AÇIKLAYAMADINIZ”

CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz, Haziran ayı meclis toplantısında verdikleri önerge ile belediye garajında tamiri yapılan özel araç skandalını ortaya çıkması hakkında Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın hala tüm araçlarla ilgili net bir açıklama yapmadığı hatırlattı.

27 AĞUSTOS 2019’DA BELEDİYE GARAJINDA TAMİRDEYDİ

Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın 59 VH 521 plakalı aracın önceki yıllarda kaydının düşürüldüğü yönündeki iddialarına rağmen aracın 27 Ağustos 2019 tarihinde belediye garajında mesai saatlerinde tamirde olduğu ispatlandı. Fotoğrafta yazan tarih Hikmet Ata’nın  görebileceği şekilde işaretlendi ve fotoğrafları ile birlikte kendisine verildi.

BULGAR H 9450  PLAKALI ve 59 ZR 922 ARAÇ KİMİN?

Hala Bulgar H 9450 plakalı araç ve diğer 59 ZR 922 ile ilgili belediye garajında tamirlerine yanıt alamadıklarını ifade eden CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz; “Geçen ay ilk meclis toplantısında gündeme vermiş olduğumuz yazılı önergelere ikinci oturumda 59 VH 521 plakalı araç ile ilgili cevaba istinaden elimdeki belgeler ve kayıtları da tarafınıza sunmakla birlikte bu araç 27 Ağustos 2019 tarihinde mesai saatleri içerisinde aracın tamir ve tadilatının  belediye garajında yapıldığı görülmektedir. Ayrıca sadece bu plakalı araca cevap vermeniz nedendir. Bunun dışında Bulgar plakalı H 9450 ve 59 ZR 922 plakalı aracın durumu hakkında bilgi vermenizi bekliyoruz.  “diyerek konunun takipçisi olacaklarını vurguladı.

IHLAMUR AĞAÇLARI İHALEYLE ALINDI

İŞTE BELGELER, İŞTE FOTOĞRAFLARI

CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz, CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan hakkında Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın iddia ettiği doğrudan temin iftirasını belgeleri ile çürüttü. Doğrudan temin olmadığını resmi ihale usulü ile bir ihale yapıldığı, bahsedilen ıhlamur ağaçlarının da fotoğraflarını ihale belgelerini paylaşan Yılmaz, Belediye Başkanı Ata’nın iddialarını sert bir dille kınadı.

BELGELER ATA’YA TESLİM EDİLDİ

İhale belgelerini ve ıhlamur ağaçlarının fotoğraflarını Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın masasına bırakan Yılmaz; “Diğer bir konu olarak iddia ettiğiniz yalan beyanlarınız. Ihlamur ağacı alımı ile ilgili itham ettiğiniz konuda ıhlamur ağaçlarının doğrudan temin yoluyla değil ihale usulüyle alındığı tarihleri, evrakları hak edişleri, teklifleri, ihaleye kaç kişinin katıldığı ve bu ağaçların nerelere dikildiği resimleriyle beraber bütün belgeleri siz sunuyoruz. Sizin de meclis üyelerimizle paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.  Bu oturumda sizin grubumuz ve ilçe başkanımıza yaptığınız bu asılsız ve karalayıcı iddiaları kınıyoruz. Bu iddialarınız belgelerle çürütüyoruz ve bunu tüm meclis üyeleri de görsün. Bizler Marmaraereğlisi halkının oylarıyla seçilen ve mecliste üstünlüğü elinde bulunduran Millet İttifakı meclis üyeleri olarak önergemize mantıklı ve açıklayıcı cevaplar bekliyoruz. Millet ittifakı meclis üyeleri olarak CHP İlçe Başkanımız Tolga Çalışkan’ın arkasındayız. Alın size belgeler. Doğrudan temin yalanınızı şimdi halka açıklayın. İftira atmakla bu işler olmaz. Ihlamur ağaçları ihalesi belgeleri ve her şeyiyle burada. Meclise tavsiye ettiğiniz gibi konuyla ilgili yargı yoluna başvurmanızı tavsiye ediyoruz. “diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI YAYINI ENGELLETTİLER

Öte yandan CHP Grup Başkan V. Erol Yılmaz’ın konuşmasının başladığı anda CHP’li gençlerin belediye sayfasından yayın yapılmadığı için halkı bilgilendirmek adına facebook’tan yaptığı canlı yayın Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek’in talimatıyla belediye zabıtası tarafından engellendi.

ARAÇLARIN KİME AİT OLDUĞUNU CHP AÇIKLAYACAK

Yılmaz, ayrıca isteyen tüm basın mensuplarına ıhlamur ağaçlarının alım ihalesi belgelerini, ağaçların fotoğraflarını ve belediye garajında bakımı yapılan araçların tarihli dökümleri teslim edileceğini belirtti. Yılmaz, son olarak önümüzdeki günlerde açıklanmadığı ve soruşturma açılmadığı takdirde belediye garajında tamiri yapılan araçların kimlere ait oldukları tek tek açıklayacaklarını söyledi.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test