Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“Maskesiz hiçbir şekilde çıkmayın”

“Maskesiz  hiçbir şekilde çıkmayın”

Yeni tip koronavirüs (Covid -19) tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının genelgesiyle illerin araç giriş çıkış noktalarında  yol kontrol devriyesi uygulamasına başlanmıştı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, bu kapsamda Hayrabolu, Malkara, Şarköy Uygulama Noktalarını ziyaret ederek vatandaşlara koronavirüs  tedbirlerini hatırlattı ve bir süre sohbet etti.

Malkara Uygulama Noktasında açıklamalarda bulunan Vali Yıldırım;” Biliyorsunuz ilimiz büyükşehirdir. Büyükşehir olduğu içinde giriş-çıkışlar yasak. Sadece belirli şartlar altında giriş çıkışlar yapılabiliyor. Geçen haftada emniyetimiz ve jandarmamızla ilimizin başka giriş çıkışlarını kontrol etmiştik. Bu haftada, hem Hayrabolu’da hem Malkara’da giriş çıkışları kontrol ettik. Bundan sonra da kontrollerimiz aynı şekilde devam edecek. Gördüğünüz gibi emniyetimiz, jandarmamız, kaymakamımız görevinin başındadır. En güzel şekilde görevlerini yerine getiriyorlar. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz koronavirüsünün ortadan kalkabilmesi için vatandaşımızın da bu konuya hassasiyet göstermesi, sosyal mesafeye dikkat etmesi, mümkün olduğunca dışarıya çıkmaması hele hele maskesiz  hiçbir şekilde çıkmamasını istirham ediyoruz. Sayın Sağlık Bakanımızın söylediği gibi bu virüsten kurtulmanın yolu sadece hastaneler değil evlerdir. Mutlaka evde kalmak gerekiyor, mümkün olduğunca vatandaşlarımız evde kalsın. Biz zaten vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını evlerindeyken karşılıyoruz. Çiftçilerimize, hayvancılarımıza, çobanlarımıza izin veriyoruz. Üretime devam etmek durumunda olan OSB’lerdeki fabrikalarımıza izinler veriyoruz. Onun için işi olmadan kimse sokaklarda dolaşmasın. Bir müddet daha tahammül edelim. Bizler bu işin uygulayıcısıyız ve en iyi şekilde uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda hem anlayış hem de bize yardım etmelerini bekliyoruz.” dedi.

Sosyal mesafeye dikkat eden polislerin vatandaşların ateşlerini ölçerek sürücü ve yolcuların evrakının kontrol ettiği uygulamalarda Vali Yıldırım’a İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Osman Kılıç ve ilçe kaymakamları eşlik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test