Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“Kamu kurumları siyasallaşıyor”

“Kamu kurumları siyasallaşıyor”

CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan, geçtiğimiz gün Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahalesi’nde Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve çiftçilerin sorunlarının dinlediği toplantıda; AK Parti Marmaraereğlisi İlçe Başkanı ve AK Partili Belediye Başkanının yer alırken, CHP’nin ve İYİ Parti’nin (Millet İttifakı’nın) ilçe yöneticilerinin davet dahi edilmediğini söyleyerek; “kamu kurumlarındaki siyasallaşma ve ayrıştırmayı şiddetle kınıyoruz. “dedi.

 

“AKP’NİN SİYASAL ETKİNLİĞİNE DÖNÜŞEN BİR TOPLANTI”

Kamu kurumlarının siyasete alet edildiğini dile getiren CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan; “11 Eylül Cuma Günü Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Marmaraereğlisi ilçemiz Yeniçiftlik mahallemizde çiftçi vatandaşlarımıza yönelik bir ziyaret ve toplantı organize edilmiştir.  Ancak ziyaret ve toplantı Tekirdağ İl Tarım Orman Müdürlüğü tarafından organize edilmesine rağmen AK Parti’nin siyasal etkinliğine dönüştürüldüğü gözlenmiştir. Çünkü toplantıya DSP’den AKP’ye geçen Belediye Başkanı Hikmet Ata, AK Parti Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Muhammet Gökmen davet edilirken, Millet İttifakımız CHP İlçe Başkanı olarak bizler,  yönetimimiz ile  İYİ Parti ilçe Başkanı Atakan Öztürk ve yönetimi maalesef davet dahi edilmemiştir. “diye konuştu.

İTHALATA DAYALI TARIM POLİTİKASI ÇİFTÇİYİ YOK SAYIYOR

Tarımda kendi kendine yeten bir ülkeden ithalata dayalı ve  Türk çiftçisini yok sayan anlayışla tarımın ve çiftçinin zor duruma olduğunu dile getiren Çalışkan; “Tarımda kendi kendine yeten bir ülkeden geldiğimiz noktada ithalata dayalı tarım anlayışıyla Türk çiftçisini yok sayan anlayış maalesef anlaşılıyor ki Cumhuriyet Halk Partimizin tarımda çözüm odaklı, Türk çiftçisini korumaya yönelik getireceğimiz önerilerden korktukları bizleri davet dahi etmemişler, kamu kurumlarını siyasetin içine çekerek yıpratmışlardır.  “diyerek sözlerini tamamladı.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test