Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

“Katı atık bertaraf ücretlerini sıfırlayalım”

“Katı atık bertaraf ücretlerini sıfırlayalım”

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, su faturalarına yansıtılan katı atık bertaraf bedeli büyükşehir ve ilçe belediyeleri paylarının pandemi döneminde kaldırılması veya ertelenmesi gerektiğini söyledi.

“VATANDAŞIMIZIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI”

Su faturalarında şişmeye neden olan katı atık bertaraf tesisi konusunda İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’ın TBMM’ye sunduğu önergeye destek verilmesi gerektiğini dilem getire İl Başkanı Alkaya; “Başta TBMM Başkanımız Mustafa Şentop olmak üzere ilimizin tüm vekilleri bu konuda harekete geçmeli. Esnafımızın ve vatandaşımızın belini büken katı atık bedelini ya kaldırın ya da pandemi sonuna kadar erteleyin. Vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı. Adeta bıçak kemiğe dayandı.” diye konuştu.

“VATANDAŞ BELEDİYELERDEN DESTEK BEKLİYOR”

Esnafın ve vatandaşların hükümetin yanı sıra belediyelerden de destek beklediğini söyleyen İl Başkanı Alkaya; “Pandemi döneminde sorunlarını dinlediğimiz Tekirdağ esnafımızın, vatandaşlarımızın hükümetin yanında büyükşehir ve ilçe belediyelerden de beklentileri var. Başta büyükşehir belediyemizin dertlerine derman olması konusunda talepleri var. Zamlanan su faturaları ve katı atık bedelleri insanımızın ve esnafımızın belini bükmektedir. Esnaf ziyaretlerinde en çok su faturaları konusunda şikayetler aldık.” ifadelerini kullandı.

“BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Su faturalarında artışa neden olan katı atık bertaraf bedellerine çare bulunması gerektiğini söyleyen İl Başkanı Alkaya; “Vatandaşımızın hanelerine yansıyan su faturalarına uygulanan su zamlarına ve 2021 yılında uygulanması muhtemel zamlar ertelenmeli. Pandemi sonuna kadar tabela ve reklam gelirlerinin de alınmamasını talep ediyoruz. Bunlar karşılanmayacak talepler değildir. Katı atık bedellerinin faturaları şişirmektedir. Esnaf ve vatandaşlarımızın belini bükmektedir .Konuyu yerel yöneticilerimize aktardığımızda kanun ve yönetmelikler gereği olduğunu söylediler. Durumu Milletvekilimiz Enez Kaplan’a ilettiğimizde TBMM bütçe görüşmelerinde esnafımızın ve vatandaşımızın belini büken katı atık bedellerinin kaldırılması yada pandemi sonuna kadar ertelenmesi komsunda önerge verdi.. Başta TBMM Başkanımız Mustafa Şentop olmak üzere ilimizin tüm vekilleri bu konuda harekete geçmeli. Esnafımızın ve vatandaşımızın belini büken katı atık bedelini ya kaldırın ya da pandemi sonuna kadar erteleyin. Parti ayrımı gözetmeden destek olmanızı bekliyoruz. Vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı. Adeta bıçak kemiğe dayandı. Vatandaşımızın bu talebine cevap verilmeli.” şeklinde konuştu.

“TÜM BELEDİYELER HAREKETE GEÇMELİ”

Alkaya sözlerini şöyle tamamladı; “Esnafımızın ve vatandaşlarımızın çoğu sıkıntı içerisinde. Bugünleri aşabilmek için el ele vermeli ve vatandaşlarımızın, esnafımızın yanında olmalıyız. Parti ayrımı gözetmeksizin bu mücadeleyi yapmalıyız. Katı atık bedelleri ile ilgili TBMM’ye Milletvekilimizin sunduğu önerge de mevcut. En büyük katkı paylarını ilçe belediyeleri alıyor. Tüm belediyelerimiz bu konuda harekete geçmeli. Biz bu konunun takipçisi olacağız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test