Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

KENTSEL DÖNÜŞÜM EYLEM PLANI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

KENTSEL DÖNÜŞÜM EYLEM PLANI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Tekirdağ’ın birinci derece deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareket ederek, depreme hazırlık konusunda, ulusal platformlarda ödül alan önemli projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm eylem planı çalışmalarına da hız verdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında Kentsel Dönüşüm Eylem Planı ile ilgili ilk toplantı gerçekleştirildi. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel iyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener tarafından depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm eylem planının ana hatları ile ilgili bir sunumun gerçekleştirildiği toplantıda;  binaların deprem dayanımları ile ilgili son durum, yine mülkiyeti  Büyükşehir Belediyesine ait olan arsaların rezerv konut üretilmesine yönelik kentsel dönüşüm kapsamında ele alınması, İl bütününde devam eden Kentsel Dönüşüm Strateji belgesi ile ilgili son gelişmeler, 1999 öncesi inşa edilmiş yapıların risk değerlendirmeleri ile kentsel dönüşümün önünün açılmasına yönelik plan notlarında yapılabilecek değişiklik önerileri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı, görüş alışverişinde bulunuldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak insan odaklı hizmet stratejisi ile çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ’ın birinci derece deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareket ederek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu kapsamda Kentsel Dönüşüm Eylem Planımız ile ilgili çalışmalarımızı da hızlandırmış durumdayız. Bundan sonra haftanın iki günü Kentsel Dönüşüm ile Deprem ve Afet çalışmalarında Belediyemizin izleyeceği yol haritasına yönelik toplantılar yapacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak depreme hazırlık konusunda ayrıntılı ve titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe belediyelerimizle de istişare ederek bu konudaki faaliyetlerimizi ivedilikle hayata geçireceğiz.” dedi.

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı Toplantısına Başkan Albayrak’ın yanı sıra, Genel Sekreter Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Münür Karaevli, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Genel Sekreter Yardımcıları Atabey Baytöre, Müveddet Işık ve Alparslan Kurtoğlu, meclis üyeleri ve daire başkanları ile teknik personel katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test