Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

Larva Mücadelesi Başladı

Larva Mücadelesi Başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaz aylarının gelmesi ile birlikte vektörle mücadele çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda Kapaklı ilçesinde larvasit uygulama çalışmaları gerçekleşti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri  Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ilkbahar-yaz vektörle mücadelesi çalışmaları kapsamında, Kapaklı ilçesi Erbay Caddesinde bulunan dereye, Fen İşleri Dairesi Başkanlığının yürütmekte olduğu dere ıslahı çalışmaları akabinde larvasit uygulaması yapıldı. Uygulama sayesinde hem vatandaşların bahar ve yaz aylarını daha rahat ve huzurlu geçirmeleri sağlanıyor hem de çevreyi ve ekolojik dengeyi korunuyor.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, larvasit uygulamalarının Tekirdağ il genelinde periyodik aralıklarla devam edeceğini belirterek, “Çalışmalarımız sonucunda halk ve çevre sağlığı açısından tehdit oluşturan ve hastalık taşıyıcı potansiyelleri yüksek olan sivrisinek gibi haşerelerin üremesinin önüne geçiyoruz.” dedi.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test