Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

ORTAK BASIN TOPLANTILARI SONA ERDİ

ORTAK BASIN TOPLANTILARI SONA ERDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından Tekirdağ’ın 11 ilçesinde gerçekleştirilen çalışma, proje ve yatırımları basın mensuplarıyla paylaşmak adına 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte düzenlenen ortak basın toplantıları Ergene ilçesinde gerçekleşen toplantı ile son buldu.

Ergene Belediyesi Ulaş Hizmet Binası Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptı. Yüksel konuşmasında, “Bugün tarihi bir gün. Türkün gücünü yedi düvele gösteren başta ülkemizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Toplantımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rasim Yüksel’in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen ve 18 Mart Şehitleri Anma günü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anarak konuşmasına başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tüm ilçelerimizde yaşanan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak, basınımız vasıtası ile en doğru bilgileri ve yapılan hizmetleri vatandaşlarımıza aktarmak için bu basın toplantılarını tertip ettik. Ancak öncelikle Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünde, başta Ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum” dedi.

Başkan Albayrak: “Tekirdağ genelinde bugüne kadar 2 Katrilyon 750 Milyon, Ergene özelinde ise 137 Milyon TL’lik yatırım yaptık”

Kovid-19 Salgını dolayısıyla bir yıldan bu yana tam randımanlı çalışamadıklarının altını çizen Başkan Albayrak, “1 Nisan’dan itibaren artık, aşılamanın geldiği nokta ve pandemi ile mücadelede kaydedilen aşamadan aldığımız güçle sahada olacağız. Vatandaşlarımıza inancımız tam ve en kısa sürede Tekirdağ olarak biz de bu salgından alnımızın akı ile çıkacağız. Bugüne kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağ genelinde 2 Katrilyon 750 Milyon TL’lik yatırım yapmışız. Ergene özelinde ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 74 Milyon, TESKİ’nin ise 63 Milyon olmak üzere toplam 137 Milyon TL’lik yatırımımız söz konusu. Ama yapılan tüm yatırım ve hizmetlere rağmen Tekirdağ’ın ve tüm ilçelerimizin çok daha fazla yatırıma ihtiyacı varsa bunun ciddi anlamda sorgulanması gerekiyor. Vatandaşlarımızın milletvekillerine önümüzdeki 2 sene boyunca Ergene için ne yatırımı var sorusunu sorması gerekiyor. Şimdi siyaset zamanı değil hizmet zamanı. Rasim Başkan Ergene için gayet başarılı çalışmalar yapıyor. Onun yetmediği yerde ben büyükşehir olarak arkasında olacağım. Ergene’yi seviyoruz. Bundan sonra da Ergene için, Tekirdağ için elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test