Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

SEL MAĞDURU PINARHİSAR’A YARDIM ELİ

SEL MAĞDURU PINARHİSAR’A  YARDIM ELİ

Kırklareli İlinin Pınarhisar İlçesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle mağdur olanPınarhisar Belediyesine, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği’nden destek geldi.

Birlik Başkanı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın talimatıyla, Birliğin bünyesine bağlı olan Kombine Kanal Açma Aracı Pınarhisar Belediyesine ivedilikle gönderildi.

Şiddetli yağışın yol açtığı sel olayındabaskın ve su birikintilerinin oluşması sonucu meydana gelen hasarların telafisi kapsamında çalışmalar aralıksız devam ederken, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği’ne ait olan yüksek sistem ve kapasiteli Kombine Kanal Açma Aracıda, Pınarhisar Belediyesi araçlarının ulaşamadığı kısımlarda imdada yetişti.

BAŞKAN ALBAYRAK’TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Pınarhisar’da Yaşanan sel olayına ilişkin açıklama yapan Birlik Başkanı Kadir Albayrak, Pınarhisar Belediyesi ve İlçe halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Albayrak açıklamasında, “Öncelikli olarak Pınarhisar’lı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TRAKYAKENT Belediyeler Birliği olarak Belediyemizin yanındayız. Meteorolojiden gelen bilgilere göre, mevsimsel durum göz önüne alınarak bir hafta boyunca aralıklarla yağması muhtemel yağmurlar sonucu benzer sel baskınları yaşanabileceği öngörüsündeyiz. Belediyelerimizde kurmuş olduğumuz koordinasyon ekiplerimiz ile teyakkuz halindeyiz. Tüm Trakyalı vatandaşlarıma dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulunmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Hava sıcaklıklarının25 ila 30 derece olarak seyrettiği Trakya’da yağışların gelecek hafta ortasına kadar aralıklarla etkili olması bekleniyor.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test