Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

SMA HASTASI YAREN YARDIM BEKLİYOR

SMA HASTASI YAREN YARDIM BEKLİYOR

Tekirdağ’da 3 aylıkken Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 17 aylık Yaren Belli’nin ailesi, bebeklerinin Amerika’da tek dozu 2,5 milyon dolar olan gen tedavisinden yararlanabilmesi için destek bekliyor.

Gökhan ve Fatma Belli çifti, tedavi için kızlarının çok az süresi kaldığını ifade ederek minik Yaren’in her geçen gün eridiğini ve çok zor durumda olduklarını söylüyor.

Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi’nde yaşayan Gökhan ve Fatma Belli çiftinin 17 ay önce Yaren adını verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Minik bebeğin 3 aylıkken hareketlerinden şüphelenen Belli çifti, kızlarını hastaneye götürdü. Hastanede yapılan tetkikler sonunda Yaren’e SMA Tip-1 teşhisi konuldu. Yaren’in tedavisinin sadece ABD´de uygulanan ve tek dozu 2,5 milyon dolar olduğu belirtilen Zolgensma gen terapisine bağlı olduğunu öğrenen aile, birçok SMA hastası aile gibi bireysel yardım kampanyası başlattı. Minik Yaren’in tedavi olabilmesi için çok daha kısa zamanları kalan aile, yardımseverlerin desteğini beklediklerini dile getirdiler.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test