Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

SOSYAL MESAFELİ BANK YAPTILAR

SOSYAL MESAFELİ BANK YAPTILAR

Süleymanpaşa Belediyesi yine örnek olacak bir çalışmaya imza attı. Yeni tip Korona virüsü salgını ile mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları dolayısıyla bütün parklardan toplanan banklar, kısıtlamalarla ilgili yeni düzenlemeler sonrası sosyal mesafeyi sağlayacak şekilde modifiye edilerek yeniden parklara yerleştirilmeye başlandı.

TOPLANAN BANKLAR YENİLENEREK PARKLARA YERLEŞTİRİLİYOR

Salgının yayılmasının önüne geçebilmek amacıyla Mart ayında Süleymanpaşa sınırları içindeki tüm parklardan toplanan banklar, oturanların arasında yaklaşık bir metrelik mesafe bırakacak şekilde dönüştürüldü. İki kişilik olarak tasarlanan banklarda, oturma alanının ortasına bir çiçek saksısı yerleştirilerek sosyal izolasyon arttırıldı.

İLK BANKLAR CUMHURİYET MEYDANI’NA YERLEŞTİRİLDİ

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Cumhuriyet Meydanı’ndaki yeni park alanına sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde aralıklı olarak yerleştirilen banklar, vatandaşların büyük beğenisini kazanırken, parklardan toplanan tüm bankların sosyal mesafe kuralına uygun hale getirilerek yeniden yerlerine yerleştirileceği belirtildi.

YÜKSEL: “NORMALLEŞME SÜRECİNİ SEKTEYE UĞRATMAYALIM”

Sosyal mesafeli bank çalışması ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Bildiğiniz gibi, uzun süredir devam eden sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle tüm parklarımızdan oturma alanlarını kaldırmıştık. Son günlerde salgının yayılma hızının gerilemeye başlaması ile birlikte kademeli bir şekilde normalleşme sürecine girdik. Artık 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte 65 yaş üzeri büyüklerimiz de haftanın belirli günlerinde sokağa çıkabiliyorlar. Bu süreçte vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek topladığımız banklarımızı sosyal mesafe kurallarına göre yeniden dizayn ederek parklarımıza geri yerleştirmeye başladık. İlk sosyal mesafeli banklarımızı Cumhuriyet Meydanı’nda yeni oluşturduğumuz park alanına koyduk. Diğer parklarımıza da banklarımızın yerleştirilmesi sürüyor. Normalleşme sürecinde bizler vatandaşlarımızın sağlığı için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Vatandaşlarımızdan da sokağa çıktıklarında maskelerini ve eldivenlerini takmayı ihmal etmemelerini, kişisel hijyenlerine ve izolasyon tedbirlerine dikkat etmelerini rica ediyoruz. Normalleşme sürecinin sekteye uğramaması için sosyal mesafe kurallarına aynı hassasiyetle uymaya özen göstermeliyiz,” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test