Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

SU SORUNUNA ÇÖZÜM

SU SORUNUNA ÇÖZÜM

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ tarafından Çorlu İlçesi Yenice Mahallesinde bulunan su isale hattı ve su kuyularında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz’den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Kadir Albayrak, “Yenice Mahallemizi besleyen su kuyularına ilave olarak 1 adet su kuyusu daha açtık. Tüm çalışmalar ile birlikte mahallemize 4 Milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, `Sağlam Altyapı, Sağlıklı Gelecek’ sloganıyla başlattığımız altyapı çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yapılan Çalışmalar ile Mevcut Durumun 2 Katı Kadar Su Temini Sağlanacak

 Yapılan çalışmalar kapsamında, Çorlu İlçesi’ne bağlı Yenice Mahallesini besleyen mevcut 8 adet kuyunun debisi (42lt/sn) yetersiz olduğundan, ilave 1 adet içme suyu kuyusu açılmıştır. Açılan kuyunun debisi 25lt/sn olup, suyun mevcut depoya iletiminin sağlanması için TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından “TESKİ 143 nolu kuyu ile mevcut depo arası 3.106 metre Ø 355’lik HDPE isale hattı projesi” hazırlanmıştır.

3.106 metre Ø 355 mm çaplı HDPE hattın imalatı Eylül ayı itibari ile tamamlanmış olup, hattın üzerinde 5 adet vantuz, 5 adet tahliye bulunmakta.

Ayrıca, bahse konu hat güzergahına yakın bölgede 2. kuyu da açılmaya başlanmış olup, bu kuyunun da iletim hattı, yapılan Ø 355 mm çaplı HDPE hatta bağlanacak. Yeni açılan 2 kuyudan gelecek debi ile mevcut durumun 2 katı kadar su temini sağlanması planlanmakta.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test