Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

TARLA YOLLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

TARLA YOLLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, havaların iyileşmesi ve hasat zamanının yaklaşması ile birlikte tarla yollarının bakım çalışmalarına başladı.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, 11 ilçede 10 adet greyder ile kırsal mahallelerde bakım çalışmalarına devam ediyor. 2022 yılı kış  aylarında yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle tarla yollarında meydana gelen bozulmalar, derin yarıklar ve yüksek setler greyderler ile düzlenerek tarım makinelerinin ulaşımı için daha elverişli hale getiriliyor. Böylece tüm çiftçilerin tahıl ürünleri ve ayçiçeği hasadını daha iyi şartlarda gerçekleştirmeleri sağlanacak.

Tarla yollarında yürütülen bakım çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunanTekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çiftçiler ve yetiştiricilerimizin her zaman yanındayız. Tarım alanında yaptığımız önemli çalışmalardan biri de tarla yollarının bakımıdır. Bu konuyu son derece önemsiyoruz.  Bu yıl 10 adet greyderle tarla yollarında bakım çalışmalarını yürütüyoruz. Tüm çiftçilerimize bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test