Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

Tekirdağ’ı bekleyen tehlike

Tekirdağ’ı bekleyen tehlike

Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı’na Marmaraereğlisi’ndeki LNG terminalinin olası afet ve depremlere ne kadar hazırlıklı olduğunu sordu.

“BİNALAR ÖLDÜRÜYOR, TEDBİRLER YERİNDE SAYIYOR!”

Kaplan, Tekirdağ’ın Kuzey Anadolu Fay Hattında bulunduğunu ve olası bir depremde en fazla etkilenen bölge olacağını belirtti. Yıkılan binaların usulüne uygun yapılmadığını, alınan tedbirlerin yeterli olmadığını kaydeden Milletvekili Enez Kaplan, afet öncesinde alınacak her türlü tedbirlerin yaşanacak felaketin en az zararla atlatılmasına yardımcı olacağını söyledi.

LNG (Sıvılaştırılmış Doğalgaz) Terminalleri Afet ve Depremlerde Güvende mi?

Marmaraereğlisi’nde bulunan LNG (Sıvılaştırılmış Doğalgaz) terminallerinin deprem analizlerinin yapılıp yapılmadığını soran Milletvekili Enez KAPLAN, olası afet ve depremlerde karşılaşılacak sorunlarla ilgili alınacak önlem ve tedbirlerin neler olduğunun belirtilmesini istedi.

Söz konusu LNG (Sıvılaştırılmış Doğalgaz) tesislerinin depolanması, muhafaza edilmesi, dağıtılması gibi çalışmalar yapılırken Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından denetimlerin nasıl yapıldığı ile ilgili olarak bilgi istedi. Haber Merkezi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test