Marmaraereğlisi Haber | Güncel Son Dakika Haber

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET

Sevgili okurlarım ve kıymetli yurttaşlar bugün yine tarih yazan bir milli birlik ve beraberlik günümüz ve milli bayramlarimizdan 29 Ekim cumhuriyet bayramimizdan bahsedecegim.

SEVGİLİ KIYMETL YURTTAS HAYDİ AL BAYRAĞINI KOŞ CUMHURIYETE
BU ONUR SENİN

Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve kurtuluşunda emeği geçen Ülkemizin kurucu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz milletimizin aziz şehitlerini ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

UNUTMAYINKİ MİLLİ
BAYRAMLARI KUTLAMAYANLAR BİR GÜN GELİRKİ YAŞAYACAK ÜLKE BULAMAZLAR.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu tarihtir. Ulu Önder Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin yönetim biçimi Cumhuriyet olarak belirlenmiştir.

Bizler de yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 29 Ekim’i her yıl ülkece coşku içinde kutlamaya devam ediyoruz.
Türk halkı için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı milli bayramlarımızdan birisidir.

Kurtuluş Savaşı’nın Türk milletinin zaferiyle sonuçlanmasının ardından ortaya çıkan yönetim boşluğunun kaldırılması amacıyla yeni bir yönetim biçiminin belirlenmesi şarttı. Mustafa Kemal ve arkadaşları yaptıkları çalışmalar sonucu Türkiye’ye yakışır yönetim şeklinin cumhuriyet olduğuna karar verdi. Nihayetinde 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edildi.

Yıllardır kadınıyla, kızıyla,genci yaslisiyla coşkuyla kutladığımız ve dünyanın gıpta ettiği turkunse onur duyduğu GAZİ MUSTAFA KEMAL diyorki Vatanı olmayan milletlerin hürriyeti olmaz

Şahsım ve aziz milletim adına bu güzel ülkeyi emanet eden ve bizi milli bayramlarla onurlandıran kadroyu başta GAZİ MUSTAFA KEMAL ve kudretli komutanları ve göü iman dolu ismini saydığımız nice kadın, erkek ,yaşlı ve onbeşlileri rahmet minnet şükranla anıyorum.

Gazeteci yazar
Hayrettin bulut

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
test